• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Сторінка фізінструктора

/Files/images/lineyki/404b758c4a0c.gif

Інструктор з фізичного виховання нашого закладу працює над проблемою: “ Фізичний розвиток дошкільнят, популяризація занять спортом та пропаганда здорового способу життя ”.


Завдання, які виконуються на заняттях з фізичної виховання:

·навчально-тренувальні та сюжетні;

·тематичні;

·фізкультурно-пізнавальні;

·ігрові;

·оздоровчі.

Так як провідним видом діяльності дітей дошкільного віку є гра, та заняття з фізичного виховання в нашому садочку проводяться з використанням рухливих ігор, на заняттях використовується спортивний інвентар (м'ячі, обручі, дуги, палиці, прапорці, скакалки та ін.) та спортивне обладнання (колода, спортивна драбини ...).

На заняттях діти виконують:

- загально-розвивальні вправи (біг, стрибки...) з поступовим збільшенням навантаження;

- вправи корегуючого спрямування (для профілактики порушення постави та плоскостопості);

- вправи для формування певних фізичних якостей та навиків, для впливу на різні м'язові групи з поступовим розподілом навантажень;

- рухливі ігри.

В теплу пору року заняття з фізкультури проводяться на свіжому повітрі — на спортивному майданчику, а в холодну пору року — в спортивному залі.

Велике значення має рухова активність в ранковий час. Для її забезпечення в нашому садочку щоденно проводиться ранкова гімнастика. За допомогою загально-розвиваючих вправ дітки активізуються та налаштовуються на подальшу роботу. Дуже важливо, щоб виконання вправ ранкової гімнастики увійшло в звичку, тому ми радимо батькам, на власному прикладі, показувати дітям необхідність її виконання.

Поради батькам:

·Щоденно виконуйте разом з дитиною ранкову гімнастику, виходьте на прогулянки;

·Разом з дитиною здійснюйте пішохідні прогулянки та туристичні походи;

·Залучайте дитину до виконання основних рухів — ходьба, біг, стрибки, вправи з м'ячем, лазіння, повзання...

·Грайте з дитиною в рухливі та спортивні ігри;

·Беріть участь разом з дитиною у проведенні спортивних свят, розваг, що організовуються дошкільним закладом;

·Катайтеся разом з дитиною на велосипеді, роликах, грайте у бадмінтон, теніс, футбол, стрибайте на скакалці.

Малюк вже чудово справляється з лопаткою, споруджуючи в заметах снігові палаци, захоплено плюхається на лід ковзанки в спробах утримати рівновагу, і впевнено тягнеться до лиж в магазині?Холод абсолютно не заважає активному відпочинку, і щоб зайнятися їм взимку, зовсім необов'язково їхати в Альпи. Діти, які займаються зимовими видами спорту, як правило, мають більш розвинену, міну статуру та відрізняються витривалістю. Також зимові види спорту сприяють розвитку сили волі, координації та сміливоті.

Які види зимового спорту існують?

Велика частина різновидів зимового спорту є екстремальними (гірські лижі, натурбан, сноуборд тощо). І виняток тут становлять катання на лижах, санях і козанах.У хокеї теж досить висока ступінь травматизму, хоча він і не вважається екстремальним видом спорту. Інші види припускають подолання перешкод і швидкісні спуски.

Категорії лижного спорту:

- Спортивне орієнтування.
- Двоборство.
- Стрибки з трампліну.
- Лижні гонки.
- Швидкісний спуск.
- Слалом (той самий швидкісний спуск, тільки з перешкодами).
Перше і четверте досить легко можна організувати в найближчому лісі. Головне, щоб місцевість була знайомою. Для гонок підійде вкатана дорога.

Лижний спорт для дітей

Для дітей обох статей заняття з лижного спорту стають доступними вже за 5-6 років. Вони дозволяють виховати дітей більш впевненими вже з 5-6 років. Вони дозволяють виховати дітей більш впевненими в собі, пробудити в них дух змагання та навчити правильному відношенню до перемог і поразок. З медичної точки зору лижний сорт корисний для дітей тим, що всі без винятку групи м'язів стають задіяними у процесі тренування.Лижний спорт сприяє розвитку дитини, з як з медичної точки зору, так і з психологічної, і соціальної. Головне тут - не примушувати малюка до тренувань і грамотно вибирати спорядження.

Переваги лижного спорту для дітей:

- Правильне формування дихання.
- Загартовування.
- Розвиток вестибулярного апарату.
- Зміцнення серцево - судинної системи.
- Підвищення працездатності і витривалості і тонусу організму.
- Розвиток м'язів ніг і зміцнення преса.

Сноубординг для дітей

Таким видом зимового спорту, як сноубординг, і хлопчикам, і дівчаткам можна займатися вже з семирічного віку. Обов'язкова умова для більш ранніх занять - сильні ноги дитини. Адже цей спорт передбачає наявність здатності маневрування й утримання на дошці рівноваги. Сноубордінг сприяє розвитку у дітей впевненості у своїх силах і є чудовою можливістю для їх соціального спілкування. Звичайно, у цьому виді спорту переважно займатися з тренером. Його чуйне керівництво сприятиме вдосконаленню техніки катання та допоможе уникнути травм.

Переваги сноуборду для дітей:

- Розвиток серцево-судинної системи.
- Розвиток дихальної системи.
- Поліпшення обміну речовин.
- Зміцнення литкових м'язів і квадрицепсов.
- Поліпшення почуття рівноваги.
- Розвиток координації рухів.
- Зміцнення черевного преса.

Протипоказання для занять сноубордом у дітей:

- Підвищена крихкість кісток.
- Астма.

Санний спорт

Санний спорт являє собою швидкісний спуск зі схилів по готовій трасі на одномісних і двомісних санях. Непрофесійним санних спортом дітям можна займатися вже з чотирьох - п'яти років.

Види санного спорту:
- Натурбан.
- Скелетон.

Хокей для дітей

Даний вид зимового спорту відомий всім. Як і його мета - відправити шайбу у ворота суперника. У хокей можна грати абсолютно на будь-якій ковзанці. Можна ннавіть залити каток самостійно на дитячому майданчику. Головне, щоб вистачило "маленького народу" на дві команди. Віддавати дитину у хокей можна з дев'яти років. Хоча поставити хлопчика на ковзани і вручити йому ключку можна вже з чотирьох років. Хокей вимагає від дитини таких даних, як вага, витривалість організму та характер екстраверта. Тобто дитина повинна спочатку бути налаштована на спілкування з людьми та вміння грати в команді.

Протипоказання для занять хокеєм у дітей:

- Проблеми сполучної тканини.
- Хвороби опорно - рухового апарату.
- Проблеми серцево - судинної системи.

Фігурне катання для дітей

Дівчаткам рекомендовано починати катання на ковзанах з 6 років. Для хлопчиків - на рік -два пізніше. Хоча ставати на ковзани можна вже тоді, коли карапуз навчився впевнено стояти на ногах і ходити. Присутність батьків у даному випадку - обов'язкова умова. Фігурні ковзани щільніше охоплюють гомілковостопні суглоби дитини та знижують ризик їх травми, завдяки чому на такі ковзани дитину можна ставити раніше, ніж на хокейні або ковзанярські.Варто пам'ятати, що навчитися техніці фігурного катання - складне завдання для малюка, але от навчитися триматися на ковзанах і зрозуміти ази цього виду спорту - цілком реально. Тим більше за умови сприйняття вказівок хорошого тренера.

Переваги катання на ковзанах для дітей:

- Розвиток рвноваги та спритності.
- Зміцнення м'язів ніг.
- Поліпшення обміну речовин.
- Поліпшення діяльності органів кровообігу.
- Загартовування.
- Поліпшення теплорегуляційних процесів.
- Розвиток артистизму і музичного слуху.

Катання на ковзанах - протипоказання для дітей:

- Короткозорість.
- Астма.
- Хвороби легенів.
- Порушення опорно - рухової системи.
- Травми голови.
- Хвороби нирок.
- Хвороби кровообігу.

У чому полягає користь зимових видів спорту для дітей:

- Один з найбільш жирних плюсів - поєднання тренувань та загартування. Лижні прогулянки на свіжому повітрі, що відбуваються при мінусовій температурі, і катання на ковзанах під відкритим небом - це вплив холоду в процесі всього заняття. А, отже, (за умови регулярних тренувань) підвищення стійкості організму дитини до застудних хвороб і зміцнення імунітету.

- Тренування в зимовому лісі кратно підвищує користь від занять спортом. Лісове повітря ( тим більше повітря хвойного лісу) насичений фітонцидами. Дані леткі речовини, що мають згубні для багатьох хвороботворних бактерій.

- Також до плюсів зимових видів спорту можна віднести насичення мозку киснем, формування м'язового корсета, придбання стійкості до перепадів температур і вироблення гормонів щастя, ендорфінів, які, в свою чергу, найкращі помічники в боротьбі з будь-якими хворобами.

Вікові обмеження в зимових видах спорту

Рекомендації з обмеженням віку засновані на знаннях про нюанси розвитку нервової діяльності, зв'язкового апарату, м'язів і розвитку скелета дітей. Дозвіл на заняття зимовими видами спорту для дитини передбачає його здатність до координованих і узгоджених дій, а також здатність передбачення наслідків певних вчинків. Нерозуміння або нехтування порадами, як правило, призводить до травм.

На замітку батькам

· Ви вирішили придбати дитині гірські лижі, або поставити його на ковзани? У першу чергу, слід зайнятися пошуком правильної екіпіровки, грамотного тренера та подбати про необхідний захист. Адже головне на початковому етапі занять - уникнути серйозних травм і не відбити у дитини бажання займатися спортом. Інструктора краще вибирати спеціально підготовленого для навчання дітей, а в комплект екіпіровки повинно входити спеціальний захист для незміцнілого дитячого хребта.

· І, звичайно, не можна забувати про таких необхідних в аптеці засобах, як еластичний бинт, пластирь, мазь від ударів і розтягувань, спеціальні окуляри від сонця з ультрафіолетовим фільтром і засоби для захисту від обморожень.

· Третій важливий момент - не перегинати палицю у формуванні сміливої особистості. Надмірно лякаючи чадо травмами, не можна виростити гідного спортсмена та цілісну особистість. Але і пам'ятати про обережність.

Кiлькiсть переглядiв: 1688