Оскільки сьогодні надзвичайно актуальною є проблема щодо виявлення здібностей, інтересів та нахилів дітей, розвиток їх творчих здібностей та інтелекту з дошкільного віку є чи не найкращими інвестиціями у майбутнє. Широкі можливості у розв’язанні проблеми розвитку творчих здібностей дитини надає гурткова робота, яка в дошкільному закладі є популярною формою організації життєдіяльності і становить невід’ємну частину освітнього процесу. Вона розглядається як ефективний шлях формування компетентної та творчо спрямованої особистості задля своєчасного виявлення інтересів, здібностей і нахилів дітей, розвитку креативності, як однієї із базових якостей.

Кожен малюк прагне до творчості і руху. Це приносить дітям радість, впевненість у собі, допомагає пізнавати себе і світ навколо. Наш садок винагороджує це прагнення цікавими заняттями, які допомагають кожній дитині виявити і розкрити свої здібності, дізнатися багато нового, а також швидше розвиватися і рости здоровим. Для цього в дитячому садку і організовано гурткову роботу. Заняття в гуртках дозволяють дитині розкритися, а батькам побачити весь спектр її справжніх можливостей і сферу майбутніх інтересів.

Проаналізувавши освітні запити батьків, педагоги ДНЗ намагаються в повному обсязі забезпечити виконання варіативної складової державного стандарту. Батьки позитивно оцінюють умови, які створюються для розвитку та навчання їх дітей в спортивних секціях, шахових клубах, хореографічних та театральних гуртках, ізостудіях та приймають активну участь в сумісних заходах.

У нашому садочку працюють такі гуртки:

Гурток художня праця ""Талановиті пальчики", група "Дзвіночок"

Керівники : вихователь старшої групи «Дзвіночок» - Заїка М.С.

Мета роботи гуртка: формування творчої компетенції дошкільників, вчити оригінально та творчо створювати композиції , розвивати дрібну моторику рук, розвивати творчу уяву, фантазію, образне мислення.

Музично-ритмічний гурток «Різнокольорові ноти» (Бумвокерси)

старший дошкільний вік

Керівники : музичний керівник Хриплива Ю.Ф.

Мета роботи гуртка: формувати розвиток координації тіла, почуття ритму, мови і музикальності.Вчити дітей сприяти виконанню музичних творів в колективі, розвивати музичний слух, почуття ритму, творчість.

Гурток художня праця « Умілі ручки»

Керівники : керівник гуртка Дмитренко Т.Ю.

Мета роботи гуртка: стимулювати у дітей творчі здібності. прилучити дітей до краси і гармонії. до світу мистецтва. Розвивати уяви, спостережливість, естетичне чуття, моторних навичок. Збагачення знань про властивості різних матеріалів, формування корисних практичних навичок.

· Гурток театрально-мовленнєвого спрямування «Театральні перлинки», група «Соняшник»

Керівник : вихователь середньої групи «Соняшник» — Довгопол М.С.

Мета роботи гуртка: вчити дітей оригінально не тільки розуміти зміст, а й творчо перетворювати хід розповіді, спонукати реалізовувати власний творчий потенціал, знаходити оригінальні способи виконання завдання, розвивати театральні здібності та креативність.

Гурток оздоровчого спрямування "Малята-здоровята"

  • Гурток оздоровчого спрямування «Ма ( відповідно Парціальної програми з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку «Про себе треба знати, про себе треба дбати» )

Керівники : інструктор з фізичного виховання Батюк І.П.

Мета роботи гуртка:формування у дітей знань про основи здоров’я та безпеку життєдіяльності, вмінь і навичок раціональної поведінки щодо збереження здоров’я , життя і безпеку особистості в середовищі проживання.

Кiлькiсть переглядiв: 50