• Сторінка медсестри

ЗАРАДИ ЗДОРОВ’Я ДИТИНИ

/Files/images/foto/MG_48.JPGСеред пріоритетних напрямків розвитку освіти, визначених Національною доктриною розвитку освіти є пропаганда та стимулювання у молоді прагнення до здорового способу життя.

Фізично здорова дитина – це здорова психіка, здорова духовність і достатній обсяг набутих із досвідом знань.

Оздоровче спрямування освітнього процесу та лікувально-профілактичні заходи складають зміст роботи дошкільного навчального закладу №613.

Оскільки в дошкільному закладі виховуються діти, які мають хронічні неспецифічні захворювання органів дихання, в закладі облаштовано фізіопроцедурний кабінет, в якому працює кваліфікований медичний персонал: старша медична сестра Ющенко М. Ф., лікар Ахполова Т. Т., медичні сестри Кострикова С. Г. та
Мущицька Л. М.

Для зміцнення здоров’я дітей у нашому ДНЗ використовуємо різноманітні форми та методи загартування. Це чітка організація теплового й повітряного режимів, сталий режим прогулянок, гігієнічні процедури тощо.

Пропонуємо ознайомитись з інформацією про:

• Профілактику грипу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій( ГРВІ )
  • Рекомендації батькам та дітям щодо поведінки в умовах низьких температур, попередження випадків переохолодження та обморожень.

Для того щоб оздоровча діяльність була найбільш ефективною, ми здійснюємо постійну оцінку рухової підготовки та стану здоров’я дітей, діагностику рівня розвитку психічних процесів тощо. Саме на основі отриманих даних реалізуємо індивідуальний підхід у лікуванні й оздоровленні дітей.

Фізкультурно-оздоровчі заходи у режимі дня

Ранок

Ранкова гімнастика

10-20 хв

Точковий масаж, масаж вушних раковин

10 хв

До 30 хв

Самомасаж

15 хв

Індивідуальна робота з розвитку рухів

5-20 хв

Комплекс лікувально-профілактичних заходів з оздоровлення дітей

Профілактичні

• Чітке дотримання санітарно-гігієнічного режиму в дитячому навчальному закладу
  • Корекція режиму дня і харчування дітей
  • Профілактика ГРЗ, грипу
  • Фізіотерапевтичні методи профілактики
  • Активний вплив на спосіб життя дитини шляхом цілеспрямованої санітарної освіти батьків і дітей

Лікувально-оздоровчі

• УФО
  • УВЧ
  • Лампа Чижевського (іонізація повітря)
  • Душ
  • Опромінювання носоглотки
  • Кварцування
  • Фітотерапія -
    інгаляції із застосуванням цілющих трав;
    вживання фіточаю;
    полоскання рота і горла;